Budujeme nové pracoviště Videoarchivu NFA v Hradištku u Prahy

Image: Budujeme nové pracoviště Videoarchivu NFA v Hradištku u Prahy

Kudy projdou všechny akvizice Videoarchivu? Budujeme nový lab pro práci s médii v novém depozitáři NFA v Hradištku u Prahy. Digitální laboratoř zahájí provoz na jaře 2021, nyní probíhá práce na infrastruktuře, instalace IT technologií, nákup a zahořování přehrávačů páskových videoformátů. Aktuálně disponujeme prostředím pro DVCAM PAL/NTSC, Betacam PAL, SVHS/VHS PAL a Laserdisc PAL, očekáváme přehrávače pro amatérské 8mm videoformáty a sadu nástrojů pro práci s floppydisky. Proběhly testy digitalizačních postupů a ověřujeme použití bezztrátových kodeků FFv1/PCM.

Nově disponujeme virtualizačním serverem na platormé CentOS Linux 8,  úložištěm o hrubé kapacitě 96TB (reálně 2x 36TB). Virtuální testovací prostředí, na kterém dosud probíhal vývoj, bylo fyzicky přesunuto do nového labu a postupně na něj migrujeme současné digitální přírůstky.

Po úplném dokončení v březnu 2021 bude pracoviště plně sloužit výrobě digitálních faksimilí původně analogových médií a přípravě digitálních archivních balíčků.